Szczepienia uczniów od 12 roku życia

Już od 7 czerwca br. rozpoczną się szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień. To jak dotąd najmłodsza grupa osób rekomendowanych do szczepienia przeciwko COVID-19. Razem z grupą 16-18 lat zaszczepić się może ponad 2,5 mln uczniów z ok. 24 tys. szkół i placówek oświatowych. Dodatkowa akcja szczepień dla uczniów zostanie zorganizowana we wrześniu, po ich powrocie z wakacji.

Obecnie uczniowie będą mogli szczepić się na takich samych zasadach, jak wszyscy obywatele, w ramach Narodowego Programu Szczepień, tj. w punktach szczepień populacyjnych i punktach szczepień powszechnych. Aktualne toczą się również badania nad dopuszczeniem do szczepień dzieci w wieku 7-12 lat. Wyniki ekspertyz poznamy we wrześniu.

– Szczepienia organizowane przez szkoły dla uczniów rozpoczną się we wrześniu i będą dobrowolne. W drugim tygodniu września będą zbierane kwestionariusze medyczne od rodziców dzieci, które się do tego czasu nie zaszczepią. Na podstawie kwestionariuszy od 13 do 17 września przeprowadzimy akcję szczepień w szkołach – podkreślił minister Przemysław Czarnek.

Data dodania: 2021-06-07 15:46:03
Data edycji: 2021-06-07 15:50:24