Święto Patrona Szkoły- Mikołaja Kopernika

W dniu 23 lutego 2023r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim uczniowie klas I-III spotkali się na uroczystości z okazji Święta Patrona Szkoły Mikołaja Kopernika.

Uczniowie klasy 3a przygotowali występ z tej okazji. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, przedstawiali scenki. Zaśpiewali piosenkę o Mikołaju Koperniku i zatańczyli do piosenki „W Układzie Słonecznym”. Krótki film edukacyjny przypomniał najważniejsze fakty z życia Mikołaja Kopernika. Następnie dzieci odczytały własne wiersze napisane w grupach. Na koniec Natalka zaprezentowała przygotowany układ taneczny.

W tym roku przypada 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, dlatego cała społeczność uczniowska klas I-III przygotowała prace plastyczne związane z kosmosem, Układem Słonecznym i Mikołajem Kopernikiem. Wyeksponowano je na gazetkach ściennych na korytarzach szkolnych. Dzień Patrona pozostanie w pamięci uczniów na długi czas, a wszechstronnie uzdolniona postać Mikołaja Kopernika jest pięknym wzorcem do naśladowania dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Maria Wieliczko

Data dodania: 2023-03-02 10:48:23