Świetlicowe kółko rekreacyjno-sportowe

Podobnie jak w latach poprzednich, świetlica organizuje regularne wyjścia z grupą na świeżym powietrzu, a w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych stara się organizować zajęcia o charakterze rekreacyjno-sportowym na terenie szkoły. W trakcie zajęć dzieci mają możliwość wzięcia udziału w rożnych formach aktywności fizycznej. Wśród nich są m.in. gry i zabawy ruchowe, gry z piłką, ćwiczenia z przyborami i różnego rodzaju ćwiczenia ogolnorozwojowe. Nowością w tym roku szkolnym jest możliwość wzięcia udziału w próbach bicia rekordów świetlicowych w wybranych, indywidualnych konkurencjach. W trakcie zajęć kółka rekreacyjno-sportowego dzieci mają również sporo wolnego czasu na zabawy dowolne według własnych potrzeb i zainteresowań. Jest to ważne, gdyż pozwala to dzieciom odzyskać siły i dobrze zrelaksować się zarówno przed jak i po lekcjach. Dzieci w trakcie zajęć przebywają pod stałą opieką nauczyciela świetlicy. Zajęcia cieszą się dużą popularnością, a sam udział w nich sprawia dzieciom dużo radości.

Wojciech Komorowski

Data dodania: 2023-10-17 10:21:30