Świetlica szkolna - podsumowanie I półrocza cd.

Świetlica szkolna to "most", który łączy szkołę z domem, naukę z wypoczynkiem i wiedzę z naturalną potrzebą poznania świata. Uczniowie tu mogą odrobić lekcje, wziąć udział w różnych zajęciach, pobawić się czy też poszeptać z ulubioną koleżanką czy kolegą.

Jak pogodzić różne upodobania, zainteresowania naszych uczniów i ich indywidualne potrzeby?

W szczególności, że dotyczy to dużej grupy dzieci przebywającej w świetlicy szkolnej?

Priorytetem Nauczycieli świetlicy jest stworzenie każdemu dziecku jak najlepszych warunków do czynnego wypoczynku, kształcenie zdolności poznawczych, zdobywanie wiadomości, umiejętności i nawyków oraz kształtowanie właściwych postaw.

W świetlicy prowadzone są  zajęcia w ramach kółka „ Ze świetlicą przez Europę”, którego celem jest rozbudzanie ciekawości innymi kręgami kulturowymi i wykształcenie akceptacji i propagowanie idei proekologicznych w Polsce i Europie.

Przez całe półrocze odbywały się rozgrywki warcabowe, które przygotują naszych uczniów do organizowanego w II półroczu Turnieju Warcabowego na poziomie klas I – III.

Data dodania: 2023-02-03 13:34:58
Data edycji: 2023-02-03 18:36:48