Światowy Dzień Liczby Pi

14.03.2024 w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Pi - niezwykle ważnej a zarazem ciekawej stałej matematycznej.

Podczas zastępstwa klasy 5c oraz 5d miały okazję wykonać Pi Agamography - podwójny obrazek złożony w harmonijkę w taki sposób, aby przedstawiał co innego w zależności od strony, z której na niego patrzymy. Uczniowie byli zachwyceni zadaniem i mimo zabawy mieli okazję poznać Pi.

W formie zadania dodatkowego chętni uczniowie wykonali plakaty p.t. Matematyka w (Pi)osenkach. Każdy z plakatów bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Matematyka, muzyka i artystyczne dusze w jednym pokazały jak wspaniałych i utalentowanych uczniów mamy. Każdy z uczniów otrzyma nagrodę w postaci ocen (nie tylko z matematyki).

Podczas przerwy 14.03.2024 chętni uczniowie mieli okazję zmierzyć się z origami modułowym. Po złożeniu zaledwie 9 elementów i połączeniu ich w jedną całość otrzymaliśmy symbol liczby pi znany na całym świecie. Prace zalaminowaliśmy używając laminatora wraz z foliami do laminowania, który otrzymaliśmy w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Każda praca z wyżej wymienionych jest prze(PI)ękna. Dziękujemy uczniom za tak liczny udział w obchodach Światowego Dnia Liczby Pi i zapraszamy do zabawy za rok. Inspiracje na zadania pochodzą od OriMatma oraz TexasMathTeacher.

Panie Anna Węsierska i Iwona Janiak

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Data dodania: 2024-03-17 18:49:41
Data edycji: 2024-03-17 19:28:35