Sukces w XI Powiatowym Konkursie Czytelniczym ,,Z książką na Ty”

Sukces  w XI Powiatowym Konkursie Czytelniczym ,,Z książką na Ty”

W dniu  8 czerwca w Szkole Podstawowej im.  Marii Kownackiej  w Kłodawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XI Powiatowym  Konkursie Czytelniczym „Z książką na TY”.  Konkurs objęty był  honorowym patronatem Wójta Gminy Trąbki Wielkie i Starosty Gdańskiego, składał się z trzech etapów:

I etap – Test wiedzy z przeczytanych lektur

II etap – Konkurs Pięknego Czytania

III etap – Czytelnictwo w szkołach za rok szkolny 2021/2022

W konkursie wzięło udział 19 szkół z powiatu gdańskiego, które rywalizowały o miano „Najlepiej czytającej szkoły w powiecie gdańskim w roku szkolnym 2021-2022”.

Nasza szkoła odniosła ogromny sukces – zajęła II miejsce. Nie udałoby się osiągnąć takiego sukcesu, gdyby nie wspaniali uczniowie z naszej szkoły. Wśród indywidualnych laureatów znalazło się pięcioro uczniów naszej szkoły:

Emilia Dampc - I miejsce na poziomie klas 3 w Teście wiedzy z przeczytanych lektur

Weronika Ziemińska -  I miejsce na poziomie klas 8 w Teście wiedzy z przeczytanych lektur

Lena Kaczmarek – III miejsce na poziomie klas 4  w Konkursie Pięknego Czytania

Enkhkhangaluun Byambadulam - III miejsce na poziomie klas 6  w Konkursie Pięknego Czytania

Aleksandra Dobrosielska - II miejsce na poziomie klas 8 w Konkursie Pięknego Czytania

Gratulujemy jeszcze raz!

Data dodania: 2022-06-12 18:40:48