„Starsi czytają młodszym” – czyli o wspólnym czytaniu słów kilka.

W bieżacym roku szkolnym, chętni i zaangażowani wolontariusze z klas IV-VIII, cyklicznie organizowali zajęcia czytelnicze dla młodszych uczniów. Grafik spotkań był maksymalnie wypełniony i dostosowany do planu lekcji koleżanek i kolegów z klas I-III.

Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, rozwija u dzieci umiejętność wysławiania się i rozpoznawania własnych emocji. Celem cotygodniowych spotkań było nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie się społeczności szkolnej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajek oraz opowiadań przygotowanych przez starszych uczniów. Wszyscy uczestnicy spotkań odnosili korzyści – dzieci młodsze ćwiczyły koncentrację uwagi, pamięć oraz zainteresowanie słowem pisanym, zaś starsi uczniowie ćwiczyli dykcję, płynne czytanie oraz występowanie przed publicznością.
Data dodania: 2022-06-19 15:37:27
Data edycji: 2022-06-19 16:09:07