Pomoc dla uchodźców z Ukrainy - czytaj więcej

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

SPOTKANIE Z POLICJANTEM W KLASCH I-III

SPOTKANIE Z POLICJANTEM W KLASCH I-III

 

                 W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów.   W ramach edukacji w tym kierunku dnia 10 listopada 2022 roku zaprosiliśmy na spotkanie z uczniami klas I-III mł.asp. Jakuba Radziwilskiego z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim.  Tematem spotkania było  bezpieczeństwo uczniów, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie, w tym cyberprzemoc, agresja  oraz naruszanie przestrzeni osobistej. Pan Policjant  przedstawił  uczniom, że  często nie są świadomi konsekwencji zachowań niezgodnych z prawem. Zdarza się, że traktują je jako zabawę, „załatwienie” koleżeńskiej sprzeczki, albo sposób na radzenie sobie z emocjami. Pan Jakub w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśnił dzieciom jakiego typu zachowania zaliczają się do przemocy i jakie konsekwencje się z tym wiążą.  Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu,  dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego Gościa  podstawowych akcesoriów Policjanta. Których  dzieci mogły dotknąć i przymierzyć.

              Prowadzone tego typu spotkania  służą nie tylko edukowaniu młodych ludzi w zakresie odpowiedzialności prawnej za popełnione czyny zabronione. Ich celem jest również uwrażliwienie dzieci i młodzieży na krzywdę drugiej osoby i podkreślenie, że o przemocy trzeba rozmawiać, a doświadczając jej, nie należy wstydzić się ani bać prosić o pomoc.

To było bardzo pouczające i ciekawe spotkanie. Bardzo dziękujemy Komendzie Powiatowej w Pruszczu Gdańskim za współpracę z naszą szkołą.

                                                                                                                                           Marzena Piaścik

 

Data dodania: 2022-11-23 21:26:28
Data edycji: 2022-11-23 21:29:35
Ilość wyświetleń: 96

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook