SPOTKANIE Z POLICJANTEM W KLASCH I-III

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów.   W ramach edukacji w tym kierunku dnia 10 listopada 2022 roku zaprosiliśmy na spotkanie z uczniami klas I-III mł.asp. Jakuba Radziwilskiego z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim.  Tematem spotkania było  bezpieczeństwo uczniów, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie, w tym cyberprzemoc, agresja  oraz naruszanie przestrzeni osobistej. Pan Policjant  przedstawił  uczniom, że  często nie są świadomi konsekwencji zachowań niezgodnych z prawem. Zdarza się, że traktują je jako zabawę, „załatwienie” koleżeńskiej sprzeczki, albo sposób na radzenie sobie z emocjami. Pan Jakub w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśnił dzieciom jakiego typu zachowania zaliczają się do przemocy i jakie konsekwencje się z tym wiążą.  Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu,  dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego Gościa  podstawowych akcesoriów Policjanta. Których  dzieci mogły dotknąć i przymierzyć.

Prowadzone tego typu spotkania  służą nie tylko edukowaniu młodych ludzi w zakresie odpowiedzialności prawnej za popełnione czyny zabronione. Ich celem jest również uwrażliwienie dzieci i młodzieży na krzywdę drugiej osoby i podkreślenie, że o przemocy trzeba rozmawiać, a doświadczając jej, nie należy wstydzić się ani bać prosić o pomoc.

To było bardzo pouczające i ciekawe spotkanie. Bardzo dziękujemy Komendzie Powiatowej w Pruszczu Gdańskim za współpracę z naszą szkołą.

Marzena Piaścik

Data dodania: 2022-11-23 21:26:28