Spotkanie z pisarzem Michałem Rusinkiem

Dnia 20 października klasa III a wraz z wychowawczynią Kamilą Siedlecką udała się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim na spotkanie z pisarzem Michałem Rusinkiem, sekretarzem laureatki Nagrody Nobla pani Wisławy Szymborskiej. Warsztaty odbyły się w ramach akcji pt. "Przerwa na wspólne czytanie". Spotkanie było bardzo interesujące. Pisarz okazał się przemiłym człowiekiem, który wprowadził dzieci w świat poezji dziecięcej, zwrotek, wersów i rymów. Wraz z panem Rusinkiem uczniowie stworzyli ciekawe i zabawne opowiadanie o czarownicy, bawili się rytmem i rymem wierszy, poznali twórczość poety. Na zakończenie każdy otrzymał autograf z imienną dedykacją. Bardzo dziękujemy bibliotece za zaproszenie i umożliwienie nam poznania tak wspaniałego i miłego pisarza oraz jego twórczości.

Data dodania: 2021-10-25 17:48:35
Data edycji: 2021-10-25 17:50:22