Spotkanie z pisarką

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Pruszczu Gdańskim odbyło się dzisiaj literackie spotkanie z pisarką - Panią Renatą Piątkowską.  Nasza szkoła również dostała zaproszenie, a może nawet wyróżnienie ( były tylko 2 klasy, bo liczba miejsc z powodu powierzchni jest tam ograniczona).

Szkołę reprezentowała klasa 7b.

Pani Piątkowska pieknie opowiadała o życiu Pani Ireny Sendlerowej. Dlaczego? Głównym bohaterem jednej z jej książek jest chłopczyk, którego Pani Irena uratowała z getta warszawskiego. Był to jeden z tych 2 500 dzieci ocalonych przez Panią Sendlerową. W książce "Wszystkie mojej mamy" Pani Piątkowska opowiada autentyczną historię Szymka, pokazuje obraz wojny widzianej z perspektywy tego małego chłopca.

To godzinne spotkanie było bardzo poruszające i pouczajace dla wszystkich, a szkolna biblioteka została wzbogacona o kolejną książkę z autografem, tym razem Pani Renaty Piątkowskiej, pt. "Która to Malala?".

Data dodania: 2023-09-15 19:17:26
Data edycji: 2023-09-15 19:28:27