Spotkanie autorskie z panem Marcinem Koziołem

W środę 27 lutego, mimo niesprzyjającej pogody, uczniowie klasy 2a i 3e z wielkim zaciekawieniem wyruszyli do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu
Gdańskim na spotkanie autorskie z panem Marcinem Koziołem – człowiekiem wielu pasji.
Marcin Kozioł jest autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży, ale nie tylko. Prywatnie jest zapalonym podróżnikiem- odwiedził wiele krajów na całym świecie. Podróżnicza pasja pana Marcina odbija się w jego książkach np. z serii „Wombat Maksymilian”.
Podczas spotkania, pisarz z wielkim zaangażowaniem - w humorystyczny sposób, przybliżył uczniom bohaterów książki pt.„PSYJACIELE”. Jest to sześć nieprawdopodobnych i prawdziwych historii z życia wielkich postaci naszej historii, w których główną rolę odgrywają PSYJACIELE. Książka stanowi zbiór opowieści z Archiwum Historii Niezwykłych pilnie strzeżonych przez buldoga Antoniego Terefere, herbu „Psia Kość”. Bichon, seter, jamnik, doberman, bokser i ratlerek...to właśnie psi przyjaciele, którzy potrafili zainspirować tak
znakomitych artystów jak Fryderyk Chopin czy Olga Boznańska. Odegrali, również ważną rolę w życiu pisarzy, jak samozwańczy sekretarz Henryka Sienkiewicza – WYKOP,
czy niesforny łowca przygód PUK – Stefana Żeromskiego. Dzięki historiom spisanym w tej książce, możemy poznać niecodzienne oblicza
wyżej wymienionych, znanych i cenionych postaci z naszej historii. Autor zapewnił, że ani psów, ani ich przygód przedstawionych na kartach tej księgi nikt nie wymyślił – są prawdziwe.
Jak się okazało na spotkaniu obecny był również, nie kto inny tylko - Henryk Sienkiewicz - uczeń klasy 2a. Zbieżność nazwisk z wielkim poetą Henrykiem Sienkiewiczem i jednocześnie bohaterem jednej z historii opisanych w książce „Psyjaciele”, wzbudziła wielki entuzjazm pana Marcina, który zaproponował chłopcu wspólne zdjęcie.
Na zakończenie spotkania autor odpowiadał na nurtujące uczniów pytania oraz rozdał wiele autografów.
To było bardzo ciekawe i fascynujące spotkanie, za które bardzo dziękujemy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Sylwia Knie

Data dodania: 2024-03-08 11:53:53