RUSZYŁ WIELKI MARATON CZYTELNICZY DLA NAJMŁODSZYCH!

W październiku w naszej szkole, po raz kolejny rozpoczęły się zmagania czytelników - maratończyków z klas 3 w ramach ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Jest to konkurs przeznaczony dla dzieci i młodzieży, objęty patronatem Prezydenta Miasta Gdańska oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty. Zadaniem uczniów jest wnikliwe przeczytanie wskazanych książek (jedną w miesiącu), a następnie napisane testu konkursowego, składającego się z zadań różnej konstrukcji (pytania zamknięte jedno - i wielokrotnego wyboru, zadania typu prawda-fałsz, rozsypanki wyrazowe, rebusy, zadania otwarte). Pod koniec kwietnia ogłoszone będą listy  z nazwiskami laureatów, finalistów oraz wyróżnionych w konkursie.

Do tegorocznej IX edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla Najmłodszych „Spotkacie nowych przyjaciół” zgłosiło się 15 uczniów z klas 3.

Są to:

Małgorzata Kościuk, Lena Owczarzak oraz Michał Gryczyński -  klasa 3a

Sławina Adamkowicz, Blanka Butrym, Lena Dawidowska, Paulina Jasiel i Aleksandra Krystman – klasa 3b

Ewa Jędrzejewska, Natalia Kaleta, Paulina Schabowska oraz Matusz Cyrankowski - klasa 3c

Jakub Lewańczyk, Nikodem Szaryński i Grzegorz Giziewski  - klasa 3d

Trzymamy kciuki za  WSZYSTKICH MATOŃCZYKÓW!

Szkolny koordynator konkursu Elżbieta Zwolińska

Data dodania: 2020-10-15 21:49:31