Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2

Informacja nt. rozbudowy SP2

Bardzo się cieszę z decyzji włodarzy miasta o rozbudowie naszej szkoły, ponieważ z roku na rok przybywa nam uczniów – związane jest to z budową nowych osiedli mieszkaniowych wokół szkoły.

W budynku głównym Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim uczy się 980 uczniów, w tym 75 dzieci w trzech oddziałach zerowych. Dzieci z zerówek przebywają w szkole w godzinach od 6.00 do 17.00.

Lekcje uczniów klas 1-8 rozpoczynają się o godzinie 7.30 i trwają do 16.35. Uczniowie uczą się na dwie zmiany, a i tak na początku każdego roku szkolnego mamy ogromne trudności z ułożeniem planu. Zdarza się, że starsi uczniowie muszą wchodzić na swoje lekcje do sal dzieci edukacji wczesnoszkolnej – bez takiego rozwiązania lekcje kończyłyby się dla nich dużo później.

W rozbudowywanej części szkoły, oprócz nowej sali gimnastycznej, powstaną cztery sale lekcyjne, które z pewnością pomogą stworzyć lepsze warunki nauki uczniom i pracy nauczycielom.

Uczniowie klas 1-3 będą mogli korzystać z sali gimnastycznej podczas zajęć wychowania fizycznego. Będzie to możliwe dzięki drugiej sali gimnastycznej, która zdecydowanie poprawi warunki  organizacji zajęć sportowych dla uczniów, również zajęć pozalekcyjnych  – nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, jak ważna jest dbałość o sprawność fizyczną w rozwoju każdego człowieka.

Rozbudowa szkoły rozpocznie się w lutym br. i do końca roku powinna być zakończona. Miejmy nadzieję, że prace będą przebiegały sprawnie i planowo, aby w drugim okresie przyszłego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły mieli już dużo lepsze warunki do nauki i wszechstronnego rozwoju, w tym fizycznego.

Marzena Kotecka

dyrektor SP nr 2