„Reading brings us unknown friends” - konkurs czytelniczy z języka angielskiego dla klas 6-8

Szanowni Państwo,

Zapraszamy uczniów klas 6-8 do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym z języka angielskiego „Reading brings us unknown friends”.

Etap szkolny:

➢ uczniowie powinni zapoznać się z treścią pierwszej lektury do 17 listopada 2023 r.

➢ lektura etapu szkolnego: „Pinocchio” Carlo Collodi -wydawnictwo ze słownikiem

➢ do testu przystępujemy 17 listopada 2023 r. o godzinie 9.00 (czas trwania: 60 minut)

➢ wyniki osób zakwalifikowanych do II etapu opublikowane zostaną na stronie internetowej organizatora

➢ ilość wymaganych punktów: 60% prawidłowych odpowiedzi

➢ etap szkolny odbędzie się w macierzystych szkołach uczniów online z wykorzystaniem aplikacji FORMS.

Uczniowie piszą go pod nadzorem komisji konkursowej, Pytania konkursowe mogą zawierać zarówno zagadnienia gramatyczne, jak i leksykalne zawarte w wyżej wymienionej publikacji. Informujemy, że pytania konkursowe oparte będą tylko i wyłącznie na treści zawartej w publikacjach wskazanych wydawnictw. Klucz opracowany zostanie tylko na podstawie wyżej wymienionego wydawnictwa. Organizator nie jest w stanie przygotować testu uwzględniającego wszelkie dostępne na rynku interpretacje wybranych tytułów. Organizator nie zapewnia, ani nie udostępnia lektur wymaganych w konkursie. W szkole, w bibliotece, będą dwa egzemplarze dostępne dla uczniów w listopadzie.

Konkurs składa się z trzech etapów: etapu szkolnego, międzyszkolnego (będącego jednocześnie etapem wojewódzkim) i ogólnopolskiego. Uczniowie przystępujący do konkursu nie ponoszą żadnych kosztów. Wszystkie etapy konkursu odbywają się wyłącznie w formie zdalnej.

Zainteresowanych uczniów, zapraszamy do przynoszenia zgłoszeń (w załączniku), do 10 listopada, do nauczycieli uczących języka angielskiego.

Data dodania: 2023-10-23 14:22:53
Data edycji: 2023-10-24 07:27:43