Przerwa na czytanie już za nami!

Przerwa na czytanie  już za nami!

11 października 2023r. po raz trzeci wzięliśmy udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.  Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa, integrację środowiska lokalnego oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Do wydarzenia przyłączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie klas I-VIII, odziały przedszkolne (dwie grupy „0”), uczniowie przebywający na świetlicy wraz z nauczycielami oraz pani dyrektor, wicedyrektorzy, psycholog, logopeda, a także pani kierownik administracyjna.

W środę 11 października podczas  przerw  uczniowie czytali przyniesione przez siebie lub wzięte z drzewka bookcrossingowego książki. Jeśli ktoś  zapomniał lektury miał możliwość skorzystania z zasobów biblioteki szkolnej. Miejsce do czytania każdy wybierał sam. Czytano m.in. na szkolnych korytarzach, w bibliotece, w świetlicy, w gabinecie logopedy. Dużym zainteresowanie cieszyła się zorganizowana na I piętrze strefa czytania, w której wyłożono książki.  Uczniowie najmłodszych klas i oddziałów przedszkolnych słuchali książek czytanych przez wychowawców,  kolegów i koleżanki ze starszych klas oraz przez nauczycieli. Udział w akcji wzięli również uczniowie z Ukrainy, którzy podczas przerw w zajęciach  dodatkowych z języka polskiego czytali legendę Wandy Chotomskiej  pt.: „Wars  i Sawa”.

Łącznie czytało 612 osób - uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Tym samym pobiliśmy nasz zeszłoroczny szkolny rekord (595 osób).

Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczne uczestnictwo i przyłączenie się do akcji ustanawiania nowego rekordu. Mamy nadzieję, że taka forma spędzania czasu podczas przerw międzylekcyjnych upowszechni się i uczniów z książką w ręce będzie coraz więcej.

Mapa zgłoszonych placówek

#przerwanaczytanie