Pomoc dla uchodźców z Ukrainy - czytaj więcej
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Przerwa na czytanie już za nami!

Przerwa na czytanie  już za nami!

11 października 2023r. po raz trzeci wzięliśmy udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.  Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa, integrację środowiska lokalnego oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

 

Do wydarzenia przyłączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie klas I-VIII, odziały przedszkolne (dwie grupy „0”), uczniowie przebywający na świetlicy wraz z nauczycielami oraz pani dyrektor, wicedyrektorzy, psycholog, logopeda, a także pani kierownik administracyjna.

 

W środę 11 października podczas  przerw  uczniowie czytali przyniesione przez siebie lub wzięte z drzewka bookcrossingowego książki. Jeśli ktoś  zapomniał lektury miał możliwość skorzystania z zasobów biblioteki szkolnej. Miejsce do czytania każdy wybierał sam. Czytano m.in. na szkolnych korytarzach, w bibliotece, w świetlicy, w gabinecie logopedy. Dużym zainteresowanie cieszyła się zorganizowana na I piętrze strefa czytania, w której wyłożono książki.  Uczniowie najmłodszych klas i oddziałów przedszkolnych słuchali książek czytanych przez wychowawców,  kolegów i koleżanki ze starszych klas oraz przez nauczycieli. Udział w akcji wzięli również uczniowie z Ukrainy, którzy podczas przerw w zajęciach  dodatkowych z języka polskiego czytali legendę Wandy Chotomskiej  pt.: „Wars  i Sawa”.

 

Łącznie czytało 612 osób - uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Tym samym pobiliśmy nasz zeszłoroczny szkolny rekord (595 osób).

 

Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczne uczestnictwo i przyłączenie się do akcji ustanawiania nowego rekordu. Mamy nadzieję, że taka forma spędzania czasu podczas przerw międzylekcyjnych upowszechni się i uczniów z książką w ręce będzie coraz więcej.

 

Mapa zgłoszonych placówek

#przerwanaczytanie

Data dodania: 2023-10-20 11:13:27
Data edycji: 2023-10-20 11:53:24
Ilość wyświetleń: 208

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej