„PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”

18 października 2021 r. nasza szkoła  po raz pierwszy wzięła udział  w  II MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.  Wydarzenie to realizowane jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja organizowana jest w jednym wybranym przez placówkę dniu między 1 a 31 października 2021 r.

Przerwa na czytanie to pomysł na promocję czytelnictwa i pokazanie dzieciom, że czytanie jest ciekawe. Ma ona na celu zachęcenie do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji  i w każdym miejscu.

Czytanie w naszej szkole odbywało się w klasach pod opieką nauczycieli, na korytarzach szkolnych, w bibliotece, niektórzy uczniowie podjęli wyzwanie czytając na świeżym powietrzu. Do wydarzenia dołączyły także oddziały przedszkolne (trzy grupy „0”), uczniowie przebywający na świetlicy wraz z nauczycielami, pani dyrektor i wicedyrektor, psycholodzy oraz pracownicy administracji. Niektórzy wykazali się  inwencją twórczą i przebrali się za  postacie  z czytanych przez siebie książek. W grupach przedszkolnych uczniowie oprócz wysłuchania czytanych przez nauczycieli bajek, wykonywali ilustracje oraz brali udział w zabawach czytelniczych. Uczniowie czytali sami po cichu, słuchali głośnego czytania nauczycieli, kolegów i koleżanek lub zaproszonych gości.

Tego dnia podczas  przerw w naszej szkole czytały 472 osoby!

Jesteśmy przekonani, że zeszłoroczny rekord w liczbie osób czytających na przerwie został pobity, a nasza szkoła ma w tym swój udział.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego czytania na przerwie.

Data dodania: 2021-10-28 11:49:43
Data edycji: 2021-10-28 21:37:00