Projekt badawczy

Uczniowie klasy przeprowadzili klasowy projekt badawczy. Rozpoczął się on 16 marca.

W tym dniu uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Każda grupa zasiała nasiona i założyła dziennik badawczy.

28 marca, gdy wszystkie rośliny wykiełkowały uczniowie wdrożyli wybraną wcześniej pielęgnację i zaczęli obserwacje.

Zadaniem grupy pierwszej było podlewanie stojącej na parapecie rośliny wodą, druga grupa zdecydowała się na podlewanie rośliny stojącej na parapecie kawą,

natomiast trzecia grupa podlewała roślinę wodą, ale umieściła swoją doniczkę w głębokim cieniu.

Uczniowie dbali o rośliny według ustalonych zasad i wpisywali swoje spostrzeżenia w dzienniki.

Po kilku tygodniach nadszedł czas na podsumowanie obserwacji. Grupy wykonały w tym celu plakaty z opisem oraz rysunkami.

Wnioski jakie uczniowie wyciągnęli z obserwacji były następujące, aby roślina rosła prawidłowo potrzebowała zarówno słońca i wody.

Roślina podlewana kawą rosła bardzo wolno, a ta stojąca w cieniu rosła jeszcze wolniej i szybko uschła.

Data dodania: 2023-04-02 19:28:34
Data edycji: 2023-05-27 19:29:10