Pomoc dla uchodźców z Ukrainy - czytaj więcej
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Program PoczytajMy

W roku szkolnym 2016/17 nasza bibliotek szkolna przystąpiła i realizuje ogólnopolski program edukacyjny „PoczytajMy”.  Program opracowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem, którego jest wspieranie rozwoju dzieci (głośne czytanie maluchom rozwija ich wyobraźnię, pamięć, wzbudza w nich ciekawość świata), budowanie emocjonalnej więzi między czytającymi a słuchającymi dziećmi, kształtowanie nawyku czytania książek oraz promowanie czytelnictwa wśród młodych ludzi.

 

W projekt zaangażowały się cztery uczennice  z klasy I a gimnazjum: Dominka Dargacz, Martyna Jodłowska, Zosia Jaworowska oraz Katia Malitowska, które w ten sposób realizują swój projekt gimnazjalny. W ramach tego programu, uczennice gimnazjum pod opieką Elżbiety Zwolińskiej przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole. Spotkania z dziećmi odbywają się w bibliotece szkolnej raz w miesiącu.

 

Realizacja projektu przewidziana jest na siedem spotkań tj. od listopada do końca maja. W listopadzie wspólnie z przedszkolakami obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia, a w grudniu uczennice gimnazjum postanowiły przybliżyć dzieciom bajkę Hansa Christiana Andersena pt.: „ Dziewczynka z zapałkami”.

Data dodania: 2018-01-20 21:20:00
Data edycji: 2018-01-20 21:20:27
Ilość wyświetleń: 718

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej