PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ NA CZAS TRWANIA PANDEMII COVID-19

Na czas trwającej pandemii COVID-19 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem   i zwalczaniem koronawirusa wprowadzone zostają nowe zasady, do których przestrzegania zobowiązane są wszystkie osoby korzystające z biblioteki szkolnej.

Postanowienia ogólne:

1. 1. Procedura obowiązuje wszystkich użytkowników: uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły.
  2. 2. Zasady funkcjonowania biblioteki szkolnej w okresie pandemii obowiązują od dnia 22 października do odwołania.
  3. 3. Czytelnia jest dostępna wyłącznie podczas lekcji. W czytelni mogą przebywać uczniowie, którzy nie uczęszczają na lekcje religii, lub w razie konieczności przed i po lekcjach, gdy nie ma innej możliwości.
  4. 4. Przed wejściem do biblioteki umieszczona jest informacja o maksymalnej liczbie odwiedzających (3 osoby). Ograniczenie liczby użytkowników umożliwia przestrzeganie wymogu dotyczącego dystansu społecznego.
  5. 5. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy (rekomendowane są 2 metry, minimum 1,5 m).
  6. 6. Bibliotekarz podczas wykonywania obowiązków ma obowiązek zakładania maseczki lub przyłbicy jako osłony nosa i ust.
  7. 7. Pomieszczenia biblioteczne są w miarę możliwości, systematycznie wietrzone (co godzinę).
  8. 8. Powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy (np. klamki drzwi wejściowych, blaty) są regularnie dezynfekowane.
  9. 9. Biblioteka udostępnia swoje zbiory z ograniczonym dostępem do półek. Rekomenduje się korzystanie i stosowanie internetowego systemu katalogowego e-biblio. Czytelnik może zarezerwować książkę poprzez swoje konto czytelnika.
  10. 10. Przyjęte przez bibliotekarza książki i materiały biblioteczne zostają odłożone do kwarantanny w wyznaczonym miejscu.
  11. 11. W przypadku czasowego zawieszenia zajęć dydaktycznych w szkole, bibliotekarz wykonuje część obowiązków w formie pracy zdalnej.
  12. 12. W przypadku pojawienia się stwierdzonego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników mających kontakt ze zbiorami, konieczne jest zachowanie kwarantanny i wyłączenie z użytkowania tej części zbiorów, z którymi pracownik miał kontakt.
Data dodania: 2021-01-18 09:57:06
Data edycji: 2021-01-18 10:26:47