Praktyczna lekcja matematyki

Kiedy zapytałam uczniów gdzie najczęściej spotykają ułamki dziesiętne, niemal wszyscy jednogłośnie odpowiedzieli, że w sklepie. Pod koniec działu poszliśmy to sprawdzić.

Uczniowie otrzymali karty pracy z wieloma informacjami, między innymi kwotą, jaką dysponują, listą zakupów oraz ilością sztuk zakupionych rzeczy. Zadaniem uczniów było odnalezienie danych produktów, zapisanie ich cen, przeliczenie kwot do zapłaty podanych ilości. Następnie musieli obliczyć całkowity koszt zakupów, resztę jaką otrzymają oraz wskazać najwyższą i najniższą cenę jaką zapisali.

Lekcja przebiegła bardzo sprawnie. Zadanie pozwoliło dzieciom na utrwalenie wszystkich informacji jakie zdobyli podczas lekcji, a ja po sprawdzeniu prac wiem, co wymaga jeszcze powtórzenia.

Bardzo dziękuję Pracownikom sklepu Fart za możliwość przeprowadzenia lekcji i za cudowną niespodziankę - lody dla każdego, które zjedlismy wracając do szkoły.

To była cenna lekcja dla wszystkich.

Wychowawczyni

Data dodania: 2023-05-29 20:08:01