Powitanie jesieni

"Stoi pociąg na peronie -
żółte liście ma w wagonie
i kasztany, i żołędzie-
dokąd z nimi jechać będzie?"

22.09.2023r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wyruszyły na poszukiwanie „Pani Jesieni". Przygotowały się do tej wycieczki bardzo starannie- każdy na głowie miał opaskę z symbolem zbliżającej się pory roku. Wszystkie grupy spotkały się na przedszkolnym placu zabaw i zaśpiewały piosenkę o tematyce jesiennej. Stworzyły również „krąg przyjaźni", co spowodowało, iż każdy poczuł się bardzo ważnym członkiem tej imprezy. Następnie rozpoczęły się poszukiwania „Pani Jesieni"... Dzieci szybko poradziły sobie z tym zadaniem. A potem przyszedł czas na piknik i spożywanie warzywno- owocowych przekąsek, typowych dla tej pory roku. Dzieci miały też sporo czasu na zabawę, z wykorzystaniem piłek, skakanek, rakietek, rzutek itp. Taki dzień dla „przedszkolaków" wydawał się wyczerpujący, ale jednocześnie bardzo atrakcyjny.
Bożena Krzyżanowska
Data dodania: 2023-09-25 22:40:08