Pomagamy Jagódce -ciąg dalszy akcji charytatywnej w SP 2 „Obudźmy Jagódkę”

Tym razem z dodatkową pomocą finansową dla potrzebującej uczennicy klasy pierwszej ruszyli uczniowie klas trzecich, którzy zostali zaproszeni przeze mnie na szkolenie z zakresu "pierwszej pomocy". Szkolenie było realizowane w oparciu o Ogólnopolski Program „Ratujemy -uczymy ratować” (RUR). Program został stworzony przez Jurka Owsiaka we współpracy z wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tego programu jest propagowanie wśród najmłodszych znajomości podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy -od prawidłowego wezwania specjalistycznej pomocy przez telefon, po najprostsze czynności wykonywane przy osobie poszkodowanej -po to, by stworzyć nawyk udzielania pierwszej pomocy w społeczeństwie, zwłaszcza wśród dzieci. Po takim szkoleniu uczniowie mają świadomość tego, że dzięki znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy mogą uratować komuś życie, a przede wszystkim nabierają chęci i odwagi do ratowania życia drugiego człowieka. Podczas szkolenia został wykorzystany film animowany "DOKTOR KRĘCIOŁEK" oraz film instruktażowy "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ" -to bardzo atrakcyjne, a co najważniejsze -przystępne dla dzieci formy nauki tych niełatwych zagadnień. KOSZT SZKOLENIA TO MINIMUM 6 ZŁ OD UCZNIA  -ale niejednokrotnie była to kwota umowna, albowiem wpłacano po 10 zł, 20 zł, a nawet 50 zł od jednej osoby. Dzięki tej inicjatywie udało zebrać się KWOTĘ 1 267 ZŁ (TYSIĄC DWIEŚCIE SZEŚĆDZIESIĄT SIEDEM ZŁOTYCH), za co Wam, Kochani Uczniowie i Rodzice BAAAAAAARDZO DZIĘKUJĘ!!! Zebrane pieniądze zostały przekazane przewodniczącej Rady Rodziców -p. Katarzynie Bielińskiej i zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację dziewczynki. To cudowne, że możemy dodatkowo wesprzeć finansowo uczennicę naszej szkoły -jednocześnie z korzyścią dla naszych uczniów.

Iwona Birunt

(koordynatora programu RUR)