Półwysep Helski i Pobrzeże Kaszubskie

W dniach 11.05-12.05 2023 r. uczniowie klasy 8e i 7b uczestniczyli w wycieczce ,,Półwysep Helski i Pobrzeże Kaszubskie'', dofinansowanej przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia pn. ,,Poznaj Polskę". będącego częścią POLSKIEGO ŁADU.

Młodzież miała okazję zobaczyć miejsca związane z tradycją, kulturą i historią Polski, a także z jej środowiskiem przyrodniczym.

W programie znalazły się takie miejsca, jak Stacja Morska uniwersytetu Gdańskiego (Fokarium), Latarnia Morska Rozewie, Zagroda Gburska i Rybacka w Nadolu, Muzeum Ziemi Puckiej ,,Szpitalik", oraz Kaszubskie Oko- wieża widokowa, z której rozciąga się przepiękny widok na okolicę.

Uczniowie podziwiali klifowe wybrzeże w Jastrzębiej Górze, zwiedzili miejsce ,,zaślubin Polski z morzem" oraz wzbogacili swoją wiedze o informacje dotyczące kultury i zwyczajów Kaszubów.

Data dodania: 2023-05-25 12:11:47
Data edycji: 2023-05-29 09:39:29