Półkolonie turnus II

Zakończyliśmy II turnus półkolonii letnich zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim.

W poniedziałek uczestnicy półkolonii gościli w kinie na Bursztynowym Szlaku, gdzie obejrzeli seans pt.: " Strażniczka smoków”. Półkoloniści wzięli także udział kursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci, przeprowadzonym przez pielęgniarkę szkolną p. Monikę Rybakowską oraz ratownika ZHP Józefa Rybakowskiego.

Wtorek to spotkanie z Pszczelą przygodą w Jagatowie. Uczestnicy zmagali się z wieloma zadaniami, rozwiązywali zagadki oraz nauczyli się tańczyć poloneza.

W środę odwiedziliśmy Loopy’s Word. Dzieci skorzystały z wielopoziomowej konstrukcji ruchowej, labiryntów, torów przeszkód, trampolin, zjeżdżalni, przejazdu kolejką.

W czwartek atrakcją był pobyt w Costerina Parku w Kościerzynie. Uczestnicy skorzystali m.in.: z parku linowego, zagrali w mini golfa oraz bulodrom.

W ostatni dzień odbyły się warsztaty plastyczne przeprowadzone przez p. Beatę Cartaillac z Pracowni Sztuka Kuka. Samodzielne wytwory naszych uczniów uwiecznione zostały na płóciennym piórniku. Odbyły się również zajęcia z Smartist - Warsztaty z tabletami, gdzie półkoloniści uczyli się tworzenia krótkich spotów reklamowych do filmów, które pozwoliły im rozwijać logiczne myślenie, kreatywności oraz zagrali w wielkoformatową grę planszową.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, zapraszamy do fotorelacji!

Agnieszka Kustosz

Katarzyna Rybicka