Półkolonie I TURNUS

W Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim, w czasie ferii zimowych zorganizowane zostały dwa turnusy półkolonii pod hasłem: „Aktywności i różnorodności”.

Za nami I turnus!

Półkolonie, zgodnie z zapotrzebowaniem pracujących rodziców, przeznaczone były dla dzieci  w młodszym wieku szkolnym. Półkoloniści objęci byli całodzienną opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.00 – 16.00. Uczestniczyliśmy w wielu ciekawych atrakcjach. Wybraliśmy się do Fabryki Sztuk w Tczewie, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych. W Cenrtum Europejskim Solidarności zwiedzaliśmy wystawę poświęconą  historii „Solidarności”, podczas zajęć z tabletami uczyliśmy się tworzenia krótkich spotów reklamowych. Zajęcia te rozwijały u dzieci kreatywność i logiczne myślenie. Warsztaty plastyczne pozwoliły na  zaprezentowanie umiejętności twórczych i estetycznych. Podczas pierwszego turnusu odbyły się również warsztaty kulinarne, rozgrywki warcabowe, zabawy sportowe na sali gimnastycznej i inne. Wybraliśmy się także na spacer ulicami miasta Pruszcza Gdańskiego, Tczewa oraz Gdańska.  Mieliśmy okazję również gościć w kinie na Bursztynowym Szlaku gdzie obejrzeliśmy seans pt. „ Wyprawa na Księżyc”

Realizację półkolonii wspiera Gmina Miejska i Urząd Miasta Pruszcz Gdański przekazując dotację.

Dziękujemy za zabawę, zapraszamy do fotorelacji!

Data dodania: 2023-01-20 09:07:12
Data edycji: 2023-01-20 14:16:13