Poetyckie spotkanie z Wisławą Szymborską

24 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Tyle naraz świata…” -Poezja Wisławy Szymborskiej. Konkurs był integralną częścią „Tygodnia Języka Ojczystego” obchodzonego w naszej szkole w dniach 20 – 24.03.2023 r.

`          W ten sposób uczciliśmy dodatkowo „Międzynarodowy Dzień Poezji”, przypadający
na 21 marca w trwającym jednocześnie, ogłoszonym przez Senat RP „Roku Wisławy Szymborskiej”.

Swoich sił w recytacji poezji noblistki próbowali uczniowie klas IV–VIII w dwóch kategoriach wiekowych. Warunkiem uczestnictwa było zaprezentowanie przez ucznia jednego dowolnie wybranego przez siebie utworu poetyckiego Wisławy Szymborskiej.

W kategorii klas 4-6 I miejsce zdobyła Wiktoria Rogowska, II miejsce – Zuzanna Klikowicz-Górka, III miejsce – Bartosz Szpała; uczniowie klasy IV d. W kategorii klas 7-8
I miejsce otrzymała Liubov Poliakova z klasy VII b, II miejsce – Enkhkhangaluun Byambadulam z klasy VII b, III miejsce – Milena Wysiecka z klasy VIII f.

Wszyscy zwycięzcy oraz uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci dostali dodatkowo nagrody książkowe lub gry planszowe.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom
za zainteresowanie konkursem oraz zaangażowanie w przygotowanie występu na naszej szkolnej scenie!

„Tygodnia Języka Ojczystego”

Data dodania: 2023-04-03 13:30:50