Podsumowanie Ogólnopolskich Wyborów Książek w naszej szkole

W maju i czerwcu 2024 r. biblioteki i szkoły z całej Polski organizują masową akcję, w trakcie której setki tysięcy uczniów głosuje na najciekawsze książki przeczytane w ciągu ostatnich dwóch lat.

Ogólnopolskie Wybory Książek w naszej szkole odbyły się w dniach 22-23 maja 2024 r. Wzięło w nich udział 372 uczniów z klas 1-8, którzy mieli możliwość wyrazić preferencje czytelnicze głosując na swoje ulubione książki. Każda osoba biorąca udział w wyborach mogła zagłosować na 1-3 tytuły, zgodnie z instrukcją na karcie do głosowania.
Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza w skład której weszły uczennice z klasy 3,4 i 7. Po zakończeniu głosowania komisja skrupulatnie zliczyła wszystkie głosy, które następnie zostały umieszczone na platformie „Ogólnopolskich Wyborów Książek”. Po zsumowaniu wyników Wyborów w poszczególnych placówkach zostanie sporządzony wykaz ogólnopolski, który zostanie przekazany do instytucji, organizacji i mediów zainteresowanych tematem czytelnictwa.

Według przesłanej nam przez Organizatora akcji instrukcji liczenia głosów, mieliśmy obowiązek wpisać tytuły książek/serii wskazane przez czytelników, na które oddano więcej niż jeden głos. Szczegółowe wyniki naszego głosowania można zobaczyć pod linkiem:

Najpopularniejsze serie książek wśród naszych uczniów z klas 1-3 to: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek…”, „Cukierku, ty łobuzie!”, „Kleks. Nowy początek”. Natomiast w klasach 4-6 dużą popularnością cieszyły się serie: „Wojownicy”, „Rodzina Monet", „Harry Potter" oraz „Opowieści z Narnii". W starszej grupie czytelników z klas 7-8 najwięcej oddano głosów na serie: „Harry Potter” i „Rodzina Monet".

Poniżej znajduje się wykaz wszystkich oddanych przez uczniów w naszej szkole głosów z podziałem na klasy 1-3, 4-6 oraz 7-8.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Ogólnopolskich Wyborów Książek w naszej szkole, w szczególności uczennicom z Komisji Wyborczej, oraz wszystkim uczniom za udział w wydarzeniu.

nauczyciele bibliotekarze

Data dodania: 2024-06-02 13:29:36