Podsumowanie IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu ''Przerwa na czytanie”

Podsumowanie IV  Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu ''Przerwa na czytanie”

Przypominamy, że 11 października 2023 roku  nasza szkoła brała udział w IV  Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu "Przerwa na czytanie” realizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i kampanii społecznej „Całą Polska czyta dzieciom”.
Organizatorzy poinformowali nas, że w akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie czytało 563 800 osób z 2982 placówek oświatowych z Polski i ze świata! Jest to imponujący wynik, jednak zeszłoroczny rekord, który wyniósł 578 433 osoby czytające na przerwie nie został pobity, zabrakło niewiele bo prawie 15 tys. osób. We wszystkich zaś 8 edycjach akcji wzięło udział prawie 2 MILIONY OSÓB, a dokładnie 1 826 384 osoby.

Za zaangażowanie i udział w akcji otrzymaliśmy dyplom podziękowanie, za to że byliśmy częścią tego wydarzenia

Data dodania: 2024-01-05 08:24:31
Data edycji: 2024-01-05 08:43:08