Podsumowanie Europe Code Week 2021

Europe Code Week 2021, czyli Europejski Tydzień Kodowania 2021, to międzynarodowa inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników. Polega na organizacji i uczestnictwie jak największej liczby wydarzeń z tym związanych. Państwa prześcigają się w tworzeniu ciekawych przedsięwzięć. Nasza Szkoła w tym roku w dniach między 9 a 24 października dołączyła do miliona organizatorów i uczestników, przyczyniając się do pierwszego miejsca dla Polski w Europie. Uczniowie na zajęciach z informatyki ćwiczyli i rozwijali umiejętności logicznego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów i kodowanie bez komputera poprzez rozkodowanie obrazków, kodowanie kolorami, dyktanda graficzne, kodowanie z robotami i programowanie z komputerem w języku Scratch oraz tworzenie stron internetowych w języku HTLM.

Data dodania: 2021-10-25 18:59:48
Data edycji: 2021-10-25 19:03:41