Podsumowanie akcji ''Wielkopostne porządki''

„Nieważne ile posiadasz, ważne ile potrafisz podarować innym ludziom”

W dniach 4 – 27 marca na terenie naszej szkoły odbyła się wiosenna akcja charytatywna „Wielkopostne porządki” we współpracy z Fundacją Małych Stópek. Owoce zbiórki zostały przekazane 9 kwietnia oddziałowi Hospicjum Stacjonarnego w Tczewie. O zmianie miejsca przekazania darów zadecydowały ostatnie, niestety tragiczne dni - śmierć naszej koleżanki Alicji, która była pod opieką hospicjum. Wydarzenie to pokazało nam, jak wielkie są potrzeby tychże placówek, a także ile serca i empatii posiadają pracownicy i wolontariusze. Celem akcji było zebranie artykułów higienicznych oraz środków chemicznych do zrobienia wiosennych porządków.

W akcję włączyli się nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami. Inicjatywa ta w naszej szkole odbyła się po raz pierwszy i jak widać cieszyła się poparciem.

W imieniu podopiecznych i pracowników Hospicjum Stacjonarnego w Tczewie składamy ogromne podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do wspólnego sukcesu.

Urszula Belczewska

Data dodania: 2024-04-14 21:56:15