Podróż w czasie klasy 3d

W przeddzień rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej klasa 3d wraz z nauczycielami wybrała się na zajęcia do Muzeum II wojny światowej w Gdańsku.
Dzięki specjalnie dedykowanej wystawie dla dzieci do lat 12, uczniowie wybrali się w "Podróż w czasie".
W szkole mogli zobaczyć jakie warunki miały dzieci i z czego korzystały do nauki tuż przed wybuchem wojny. W zaaranżowanej warszawskiej kamienicy uczniowie przez chwilę mogli poczuć się jej mieszkańcami. Zobaczyli jak zmieniało się życie mieszkańców Warszawy od 1 września 1939r. do 8 maja 1945r.
Dzieci na zajęciach dowiedziały się wielu nowych wiadomości, ale i podzieliły się z panem prowadzącym swoją dużą wiedzą historyczną w tym temacie. Na pewno dzisiejsza lekcja zapadnie nam na długo w pamięci. Wychowawca Alicja Nowak

Data dodania: 2022-05-08 20:57:55
Data edycji: 2022-05-08 21:25:19