Pierwszy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

W czwartek 21 marca uczniowie z oddziałów 0 w szkole i klas 1-3 uczcili Pierwszy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Mieli okazję wziąć udział w licznych akcjach oraz wydarzeniach zorganizowanych na terenie szkoły. Od rana każda z klas, pod okiem wychowawcy, przygotowywała plakaty ze skarpetkami, wiosenne opaski oraz gigantyczne kolorowanki. Nie zabrakło także piosenek i tańców, a klasa 3c przygotowała krótkie wystąpienie na powitanie wiosny. Były również pokazy kolorowej mody oraz prezentacja wielokolorowych skarpetek. Na korytarzu czekała tematyczna gazetka, z której to uczniowie mogli dowiedzieć się więcej na temat akcji oraz specyfiki tego święta, a także na temat samego zespołu Downa. Swoją solidarność i zaangażowanie pokazali również nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy również założyli skarpetki nie do pary.

Dzień 21 marca br. przeszedł do historii szkoły jako dzień radosny i kolorowy, w którym to uczniowie nie tylko przypomnieli sobie dawne zwyczaje na powitanie wiosny, ale także wsparli ważną akcję społeczną budując w ten sposób większą świadomość i szacunek względem osób z zespołem Downa.

Dziękujemy za wspólne świętowanie!

Koordynatorki akcji Światowy Dzień osób z zespołem Downa

Joanna Celińska