Pierwsza pomoc przedmedyczna

W dniach 2 i 16 czerwca uczniowie klasy 1a uczestniczyli w  zajęciach edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez  pielęgniarkę szkolną - Panią Anetę. Zajęcia miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Pani pielęgniarka zademonstrowała na fantomie jak należy prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, następnie każdy uczeń miał możliwość samodzielnie tę czynność przećwiczyć na fantomie pod kierunkiem pani Anety. Wiedza zdobyta podczas zajęć i praktyczne działania z pewnością  sprawią, iż w przyszłości uczniowie będą mieli większą odwagę do podjęcia odpowiednich czynności w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Data dodania: 2023-06-17 20:32:58
Data edycji: 2023-06-17 20:58:06