Pomoc dla uchodźców z Ukrainy - czytaj więcej
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych już za nami…

Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych już za nami…

Jak co roku w październiku obchodzimy jedno z najważniejszych „świąt” bibliotecznych: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka po raz kolejny aktywnie włączyła się  w obchody tego Święta i przygotowała dla swoich czytelników wiele przedsięwzięć promujących czytelnictwo.  Już od początku miesiąca na gazetce ściennej oraz drzwiach biblioteki były prezentowane ogłoszenia o trwającym Święcie Biblioteki. Październik podzielony został na tygodnie, z których każdy przebiegał pod innym hasłem i związany był z konkretnym zagadnieniem.

            W pierwszym tygodniu z okazji Dnia Bezpiecznego Komputera została przygotowana gazetka na temat bezpiecznego korzystania z komputera i sieci internetowej. Podczas wizyt uczniów w bibliotece prowadziłyśmy także rozmowy z dziećmi na temat bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci.

            W drugim tygodniu zaprosiłyśmy wszystkich uczniów, aby przyszli do biblioteki i …. ”by czytać się chciało, zakładkę i zawieszkę na drzwi zrobili wspaniałą!”

            Podczas kolejnego tygodnia chętni uczniowie spędzali przerwy w bibliotece na rozwiązywaniu zagadek, krzyżówek, łamigłówek i rebusów. Wszystko w ramach akcji pod hasłem „Główka pracuje”.

            W ostatnim tygodniu zaprosiłyśmy wszystkich naszych czytelników do wzięcia udziału w akcji wymyślania i tworzenia haseł reklamujących i zachęcających do czytania. Każdy chętny uczeń mógł także wykonać laurkę z życzeniami zadedykowaną szkolnej bibliotece. Prace uczniów zostały wystawione w bibliotece, a każdy kto wziął udział w akcji otrzymał słodką niespodziankę. Wszystko odbywało się przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej.

            To był bardzo pracowity miesiąc przynoszący dużo satysfakcji. I chociaż październik już za nami, to nasze starania w promowaniu i wspieraniu  czytelnictwa nadal będą systematycznie prowadzone. Zachęcamy wszystkich do częstych wizyt w BIBLIOTECE SZKOLNEJ i do aktywnego włączania się w kolejne nasze inicjatywy.

Data dodania: 2019-11-05 10:11:46
Data edycji: 2019-11-05 11:43:04
Ilość wyświetleń: 670

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej