PAŹDZIERNIK - Miedzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Jak co roku  w październiku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: "Baśnie i legendy z całego świata".

W związku z motywem przewodnim tegorocznych obchodów świętowanie rozpoczęliśmy od przygotowania w bibliotece  wystawy książek pt.: "Jesień, dobra pora na czytanie baśni i legend z całego świata". Mimo, że za oknami na drzewach jest coraz mniej liści, u nas w bibliotece wprost przeciwnie - było ich coraz więcej. Wszystko to za sprawą cieszącej się dużym zainteresowaniem wśród uczniów zabawy czytelniczej pt.: "JESIENNE DRZEWO CZYTELNICZE". Akcja polegała na tym, iż chętni uczniowie zapisywali tytuły oraz autorów wypożyczonych książek na kolorowych listkach (żółtych - uczniowie z klas 1-3, pamarańczowych - z klas 4-6, czerwonych -  z klas 7-8 oraz zielonych zarezerwowanych dla nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły). Listki te następnie były przyczepiane na specjalnie przygotowanym drzewku w bibliotec.

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii  „Cała Polska czyta dzieciom" społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 przyłączyła się do udziału w II Międzynarodowej edycji  VI Ogólnopolskiej akcji  bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. 18 października (tego dnia włączyliśmy się do akcji) podczas przerw w naszej szkole czytały 472 osoby.

Ponadto w październiku odbył się również w bibliotece konkurs pod hasłem: "W świecie baśni i legend". Chętni uczniowie losowali pytania z kuferka, rozwiązywali krzyżówki, szyfrogram oraz korzystali z przygotowanych kolorowanek przedstawiających motywy legend. Każdy uczeń, który podjął się wyzwania sprawdzenia swojej wiedzy o baśniach i legendach otrzymał słodką nagrodę.

Z perspektywy Biblioteki szkolnej październik był miesiącem bardzo udanym.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM za udział we wspólnym świętowaniu.

Data dodania: 2021-11-04 12:20:17
Data edycji: 2021-11-04 12:33:22