Pasowanie na ucznia w roku szkolnym 2021/2022

Dnia 13 października 2021 r.  w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Pruszczu Gdańskim z zachowaniem  wszelkich obostrzeń epidemiologicznych,  odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Przybyli zaproszeni goście:  dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych.

To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty". W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Marzena Kotecka  dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 " i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Najmłodsi otrzymali piękne dyplomy i wspaniałe upominki.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Data dodania: 2021-10-18 09:16:36
Data edycji: 2021-10-22 11:30:03