Pasowanie na Ucznia

Dnia 27 października 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Pruszczu Gdańskim odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Pasowanie na ucznia to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Jerzy Kulka, Przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Bielińska, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych.

Przed oficjalnym przyjęciem do szkolnej społeczności, uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje umiejętności, których nauczyli się w szkole do tej pory. Odświętnie ubrani i pełni energii recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po części artystycznej pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani Dyrektor Marzena Kotecka oraz Zastępca Burmistrza Pan Jerzy Kulka dokonali symbolicznego pasowania na ucznia, towarzyszyły temu słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2". Pod koniec uroczystości najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Ten dzień był niezwykle wyjątkowy i pozostanie na długo w pamięci nas wszystkich.

Data dodania: 2022-10-31 14:08:06
Data edycji: 2022-11-07 14:19:22