PASOWANIE NA UCZNIA

28 października 2020 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawców. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Uczniowie klasy 1 b przedstawili program artystyczny, w którym wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Skromna publiczność (ze względu na panującą pandemię) nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Pruszczu Gdańskim. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków. Pani dyrektor Marzena Kotecka i pani wicedyrektor Jolanta Janiuk skierowały ciepłe słowa i pochwałę umiejętności najmłodszych uczniów życząc im samych miłych chwil w szkole.

Te ważne chwile związane ze szkołą utkwią dzieciom na długo w pamięci. Na pewno Uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.

Data dodania: 2021-03-22 03:34:34
Data edycji: 2021-03-22 03:56:21