Pasowanie na czytelnika

,,Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem"

Kornel Makuszyński

Dnia 26 stycznia 2022 roku  w naszej klasie odbyło się Pasowanie na czytelnika. Jest to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelniów biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeliśmy prezentację przedstawiającą historię powstania książki. Po takim wprowadzeniu  uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie ,że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka specjalnym ołówkiem dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej pospisali się pod przysięgą. Na pamiątkę uczniowie otrzymali książkę, która będzie im przypominała o tym uroczystym wydarzeniu.

Data dodania: 2022-02-18 15:08:30
Data edycji: 2022-02-18 16:20:25