PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W styczniu  w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę oraz obejrzeli prezentację „Historia książki”.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Pani Monika Mróz-Madejska-bibliotekarka naszej szkoły dokonała pasowania każdego z uczniów. Na pamiątkę uczniowie otrzymali wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Data dodania: 2021-08-29 15:47:35
Data edycji: 2021-08-29 15:55:45