Otwarcie nowo wybudowanej sali gimnastycznej oraz trzech sal lekcyjnych

W dniu 17 maja 2024 r. świętowaliśmy otwarcie nowo wybudowanej części naszej szkoły: nowej sali gimnastycznej oraz trzech sal lekcyjnych.

Był to wyjątkowy dzień dla nas. To moment pełen dumy i radości, gdyż jest to ważny krok w rozwoju naszej szkoły.

Dziękujemy za obecność Gościom: Panu Jarosławowi Karnathowi – Staroście Powiatu Gdańskiego, Pani Małgorzacie Czarneckiej- Szafrańskiej Przewodniczącej Rady Miasta, Panu Januszowi Wróblowi -Burmistrzowi naszego miasta, Panu Jerzemu Kulce-Zastępcy Burmistrza ds. Społecznych, Panu Radosławowi Klaczkowskiemu - Zastępcy Burmistrza ds. Komunalnych, Panu Pawłowi Cicheckiemu – Inspektorowi Nadzoru Inwestorskiego, wszystkim zaproszonym gościom Urzędu Miasta, dyrektorom pruszczańskich szkół - Pani Bożenie Kłodnickej, Pani Katarzynie Guzek, Panu Piotrowi Kalińskiemu i Panu Pawłowi Biesiekierskiemu, Przewodniczącym Związków Zawodowych, Radzie Rodziców oraz emerytowanym nauczycielom.

Rozbudowa „Dwójki” rozpoczęła się 2 lutego 2023 r. ,a zakończyła 26 kwietnia 2024 r. Dzięki bardzo dobrej decyzji Pana Burmistrza Janusza Wróbla i akceptacji Rady Miasta wybudowano nowoczesną salę gimnastyczną z pełnym zapleczem sanitarnym, magazynem na sprzęt sportowy oraz trzy pełnowymiarowe sale lekcyjne.  Wymieniono ogrodzenie. Przearanżowano zagospodarowanie terenu szkoły. Marzenia się spełniają, serdecznie dziękujemy za ich realizację. Nowa sala gimnastyczna będzie służyć naszej społeczności szkolnej przez następne pokolenia, stworzy uczniom szansę rozwijania talentów i osiągania jeszcze większych sukcesów sportowych. W tym roku szkolnym mamy już duże osiągnięcia sportowe naszych uczniów: uczennice zdobyły I miejsce w powiatowych igrzyskach młodzieży szkolnej w piłce siatkowej, a następnie IV miejsce w półfinale wojewódzkim oraz III miejsce w igrzyskach dzieci w piłce nożnej, młodsi chłopcy zdobyli I miejsce w igrzyskach dzieci w piłce nożnej oraz II miejsce  w półfinale wojewódzkim, a starsi chłopcy III miejsce w powiatowych igrzyskach młodzieży szkolnej w piłce siatkowej. Dzieci oddziałów zerowych naszej szkoły wywalczyły I  miejsce w Miejskiej Olimpiadzie sportowej o puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

Uczniowie klas 1-3 nie będą już ćwiczyć na holach, ale na sali gimnastycznej. Dzięki nowym salom lekcyjnym uczniowie szybciej będą kończyli zajęcia, będą mieli więcej czasu wolnego, który wykorzystają z pożytkiem dla siebie.

Nasza szkoła od zawsze kładła nacisk na wszechstronny rozwój  uczniów – nie tylko intelektualny, ale również fizyczny i emocjonalny. Sport i aktywność fizyczna są nieodłączną częścią  rozwoju młodego człowieka.

Nowa sala gimnastyczna nie tylko zapewni przestrzeń do prowadzenia zajęć sportowych, ale również będzie miejscem wielu emocjonujących wydarzeń sportowych, zawodów, koncertów, czy też po prostu spotkań towarzyskich. Niech ta sala będzie miejscem, gdzie rodzi się pasja, rozwija talent, a przede wszystkim, gdzie buduje się przyjaźnie i wspólne wspomnienia. Tego Wam życzymy kochani Uczniowie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do rozbudowy naszej szkoły – Panu Burmistrzowi Januszowi Wróblowi, zastępcom Burmistrza – Panu Jerzemu Kulce i Panu Radosławowi Klaczkowskiemu, Przewodniczącej Rady Miasta Pani Małgorzacie Czarneckiej -Szafrańskiej,  Panu Pawłowi Cicheckiemu Inspektorowi Nadzoru Inwestorskiego, który pilnował każdego szczegółu rozbudowy, dziękujemy  zarówno naszym wspaniałym nauczycielom, jak i pracownikom administracyjnym. Dzisiaj towarzyszą nam słowa Henryka Sienkiewicza „Szkoła jest stróżem przeszłości, piastunem teraźniejszości i siewcą przyszłości.” Ten dzień będzie bardzo ważnym w historii naszej szkoły. Dziękujemy!

Dyrekcja szkoły

https:https://pruszcz-gdanski.pl/portal-aktualnosci-lista.qbpage?articleId=3125584//pruszcz-gdanski.pl/portal-aktualnosci-lista.qbpage?articleId=3125584

Data dodania: 2024-05-31 09:47:40
Data edycji: 2024-05-31 09:49:33