Pomoc dla uchodźców z Ukrainy - czytaj więcej

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Ogólnopolski Program ''Uczymy dzieci programować''

Ogólnopolski Program ''Uczymy dzieci programować''

Przedszkolaki z grupy Liski biorą w tym roku szkolnym udział w Ogólnopolskim Programie  "Uczymy dzieci programować". W ostatnim czasie zakupione zostały roboty GENIBOT, które pozwalają na realizowanie zadań na macie do kodowania nie tylko offline. 

Genibot to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. 

Liski na początku zapoznały się z robotem i poznały zasady pracy z nim. Następnie każdy mógł zakodować robota, aby świecił na wybrany kolor. Kolejnym zadaniem było ułożenie kodu dla robota według podanych instrukcji. Przedszkolaki świetnie sobie poradziły z zadaniem, a zajęcia bardzo im się podobały. 

Poniżej filmiki:

https://youtu.be/TRm2BJt5vBA

https://youtu.be/-bZPQVpGEwc

https://youtu.be/AhWUoi0vsso

 

Data dodania: 2023-01-24 19:52:23
Data edycji: 2023-01-24 19:57:53
Ilość wyświetleń: 52

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook