Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa ESA

Zapraszam do udziału w II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej!

Tak jak w ubiegłym roku olimpiada odbędzie się online na platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl. Laureaci zostaną wyłowieni w trzech etapach zmagań, których tematyka skupiać się będzie wokół powietrza i zmian klimatu:

• I etap – etap szkolny – 30 marca 2023 r., godz. 10
  • II etap – etap wojewódzki – 13 kwietnia 2023 r., godz. 10
  • Finał – etap ogólnopolski – 27 kwietnia 2023 r., godz. 10

Wyniki zostaną ogłoszone do 10 maja 2023 r.

Konkurs został zgłoszony do poszczególnych kuratoriów oświaty i liczymy, że znajdzie się w wykazach zawodów wiedzy punktowanych w trakcie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Kuratoria mają czas na opublikowanie swoich wykazów do 28 lutego 2023 r.

Najważniejsze informacje:

• w olimpiadzie mogą wziąć udział uczniowie klas 7–8;
  • rejestracja uczestnika leży po stronie nauczyciela – ten etap trwa do 7 marca 2023 r.;
  • na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, a być może również punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
  • czas trwania każdego etapu Olimpiady to 70 minut.
  • olimpiada będzie polegała na rozwiązaniu testu wiedzy wielokrotnego wyboru i innych zadań zgodnych z zakresem tematycznym Olimpiady udostępnionym na platformie konkursowej Edukacyjnej Sieci Antysmogowej: olimpiadaesa.nask.pl. Olimpiada na każdym etapie będzie się składała z 40 zadań.

Serdecznie zapraszam do udziału w Olimpiadzie ESA! Na Wasze zgłoszenia czekam do końca lutego 2023r.

Urszula Szczepańska

Data dodania: 2023-01-18 13:39:15