Nowy system MOL NET+ w naszej bibliotece

Nowy system MOL NET+  w naszej bibliotece

Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą dziennika elektronicznego uruchomiony został w bibliotece szkolnej nowy system wypożyczania książek MOL NET+.

Dzięki temu użytkownicy otrzymują:

• intuicyjne wyszukiwanie zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu)
  • możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy)
  • podgląd aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarza, takich jak nowości czy zestawienia lektur
  • możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych (możliwość prolongaty) i przetrzymywanych.

Dzięki nowemu programowi każdy czytelnik może sam przeglądać zasoby biblioteczne, korzystając z katalogu OPAC (Online Public Access Catalog). Jest to publicznie dostępny katalog biblioteki przeznaczony dla jej czytelników. Katalog naszej biblioteki dostępny jest na stronie szkoły w zakładce:  Uczeń – Biblioteka – MOL NET+  albo poprzez kliknięcie w link lub skopiowanie go do przeglądarki:

Katalog można przeglądać bez logowania, żeby jednak móc zarezerwować książkę wybraną w katalogu konieczne jest logowanie.

Jak zalogować się do katalogu OPAC po raz pierwszy?

Czytelnik, aby móc zalogować się na swoje konto w katalogu, musi najpierw podać swój adres e-mail bibliotekarzowi. Mail ten będzie Jego loginem. Potem wystarczy kliknąć ikonkę kluczyka w prawym górnym rogu  i zalogować się lub ustawić nowe hasło.

Zapraszamy do korzystania!

Szczegółowa instrukcja logowania  znajduje się w poniżej.

Data dodania: 2022-01-28 12:19:04
Data edycji: 2022-01-28 12:59:09