NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SP 2

11 LISTOPADA” w klasach I-III

W SP 2 -jak co roku- uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości.

Już kilka dni wcześniej szkoła przybrała barwy narodowe: na holach zawisły patriotyczne prace uczniów klas I-III, a okna zostały udekorowane biało-czerwonymi motylami i listkami.

W tej uroczystej oprawie, w CZWARTEK 10.11.2022 r. uczniowie klasy 3 d wraz z wych. Iwoną Birunt, zaprezentowali artystyczny program słowno-muzyczny, poświęcony rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz wysłuchania wierszy i piosenek patriotycznych, widzowie podziwiali taniec w wykonaniu uczniów klasy 3 d do pieśni pt. „Przybyli Ułani pod okienko”, a dzięki multimediom mogliśmy wszyscy wybrać się na wirtualny spacer po Gdańsku.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było wspólne odśpiewanie polskiego hymnu a capella -oczywiście w postawie „na baczność” i w galowych strojach.

Lekcję patriotyzmu dali też dorośli obecni na występie -tak nauczyciele, jak i rodzice- na czele z wicedyrektor p. Jolantą Janiuk czy przewodniczącą Rady Rodziców p. Katarzyną Bielińską, którzy ochoczo zaśpiewali popularną pieśń pt. „Płynie Wisła, płynie” w wersji karaoke.

Pożegnaliśmy się śpiewająco „Piosenką młodego patrioty”, która przypomniała wszystkim, jak powinien na co dzień zachowywać się każdy młody człowiek.

Po uroczystej akademii p. katechetka Bernadeta Bażak wręczyła nagrody i pamiątkowe dyplomy uczniom biorącym udział w konkursie wokalnym „Barka dla Jana Pawła II” oraz w konkursie wiedzy o Janie Pawle „II Podchody Papieskie”.

Była to wyjątkowa i ciekawa lekcja historii, w której wszyscy obecni uczestniczyli aktywnie.

Dzięki temu na długo ją zapamiętamy!

Iwona Birunt

koordynator uroczystości w klasach I-III