„Najpiękniejsze prezenty są w naszych sercach” - Jasełka trochę inaczej

„Najpiękniejsze prezenty są w naszych sercach”  - Jasełka trochę inaczej

„Najpiękniejsze prezenty są w naszych sercach”

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

„Jasełka trochę inaczej”– to tytuł przedstawienia, które 22 grudnia 2023r. zaprezentowały dzieci naszej szkoły. Było to widowisko niezwykłe i bardzo innowacyjne, ponieważ oparte przede wszystkim na scenkach, muzyce i tańcu, gdzie tradycja mieszała się z teraźniejszością. Aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Również bogata sceneria przy nastrojowym oświetleniu wprowadziła widzów w klimat zbliżających się świąt. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. W dzisiejszych czasach, tak samo jak ponad 2000 lat temu, Jezus pukał do drzwi i szukał schronienia w niejednym sercu człowieka.

Po raz pierwszy w Jasełkach wystąpiły roboty Photony, które pięknie zatańczyły do piosenki świątecznej „Kto wie czy za rogiem”, za co serdecznie dziękujemy pani Iwonie Janiak i klasie 8a.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych oraz cudowne tańce, szczególnie z lampionami, uświadomiły wszystkim i przypomniały o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów jak i nauczycieli.

Panującą atmosferę oraz grę młodych aktorów utrwaliliśmy na fotografiach – serdeczne podziękowania dla pani Pauliny Kuciny. Po zakończonym spektaklu głos zabrała Dyrektor szkoły pani Marzena Kotecka, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych Jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Złożyła także świąteczne życzenia uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Był to bardzo miły dzień, przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby tak było.

Jasełka przygotowały panie Urszula Belczewska i Karolina Szymczyk. Oprawa muzyczna pod kierunkiem pani Joanny Mielewskiej. Przepiękna sceneria to zasługa pani Marty Słobody a sprawne nagłośnienie zapewnili uczniowie klasy 8b Adam Dębski i Mateusz Kłaczkowski pod czujnym okiem pana Dariusza Wróbla.

Tym, którzy przeczytają sprawozdanie z Jasełek, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych ... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

Urszula Belczewska

Data dodania: 2023-12-23 19:16:47