Mistrzyni Pięknego Czytania klas 8 wyłoniona!

16 grudnia 2019r. w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas 8.

Komisja konkursowa w składzie: p. Danuta Kochman, p. Danuta Kowalska oraz p. Marta Piątek -  Sawicka wyłoniła Mistrzynię Pięknego Czytania, została nią Wiktoria Jażdżewska.

II miejsce zajęła Alicja Niedźwiecka, natomiast III miejsce  Wiktoria Brzyszcz. Ponadto komisja przyznała w klasach 8 jeszcze  dwa wyróżnienia dla Pauliny Łuczak oraz Julii Lesiak.

Uczniowie klas 8 prezentowali przed komisją  wylosowany przez siebie fragment lektury pt.: " Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.

Wiktoria Jażdżewska będzie reprezentowła naszą szkłę w X Powiatowym Konkursie Piękngo Czytania, który odbędzie się w Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Pruszczu Gdańkim w dniu 13 lutego 2020r.

Gratuluję wszystkim uczniom odwagi i umiejętności. Szczególne podziękowania składam także członkom jury za pracę w komisji.

Dziękuję także Radzie Rodziców za dofinansowanie zakupu nagród książkowych.

Elżbieta Zwolińska

Data dodania: 2019-12-16 11:41:53