Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2018

Kolejny już raz wspólnie świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolych. Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych w 1999 r. Obchodzone jest przez cały miesiąc październik. Ma na celu zwrócenie uwagi na wielką rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Podczas tegorocznych obchodów święta biblioteka szkolna przeprowadziła szereg działań mających na celu popularyzację czytelnictwa wśród uczniów m. in.

- akcję "Zaczytaj się... na przerwie" - wystarczyło przyjść do biblioteki, wypozyczyć książkę  i  w ciszy oddać się czytaniu;

- wystawę "Sowa mandalowa" - chętni uczniowie mogli odebrać kolorowankę - mandalę    z wizerunkiem sowy. Nastepnie pokolorować ją i przynieść do biblioteki. "Sowy mandalowe" zostały wyeksponowane na wystawie w bibliotece;

-"Dzień Łamigłówek" - tego dnia na każdego czytelnika, który odwiedził bibliotekę czekały krzyżówki, rebusy,konkursy błysawiczne, zabawy literackie itp.;

- akcję czytelniczą polegającą na wspólnym pisaniu bajki w bibliotece - do tej akcji zaprosiliśmy wszystkich czytelników, którzy w dniach 16-19 października  przyszli do biblioteki i postanowili popuścić wodze fantazji dopisując swoje propozycje bajki, która zaczynała się słowami: "Dawno, dawno temu...". Rezultatem starań wszystkich włączających się we wspólne pisanie jest "Bajka o Krowolandii".

Data dodania: 2018-11-04 18:56:39
Data edycji: 2018-12-10 19:46:54