Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło: „Książka to dopiero początek…”

Tradycyjne do uczczenia święta przyłączyła się również biblioteka szkolna podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. W ramach obchodów święta biblioteka szkolna zorganizowała m.in. konkursy błyskawiczne dotyczące znanych bajek i baśni. Aby wziąć udział w zabawie należało przyjść do biblioteki, wypożyczyć książkę, wylosować pytanie i udzielić poprawnej odpowiedzi oraz odebrać nagrodę – cukierka. Ponieważ chcemy być biblioteką spełniającą oczekiwania czytelników, stąd pomysł wystawienia w bibliotece KUFERKA ŻYCZEŃ, do którego można było wrzucać swoje propozycje zakupu nowych książek.

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wyrosło w bibliotece pozbawione liści „drzewo czytelnika”. Zadaniem odwiedzających bibliotekę było ubrać drzewo w liście dębu, na których znajdowały się niedokończone zdania: „Biblioteka to….”, „Czytam, bo…”, „Książka to…”, „Książka kojarzy mi się…”. Podczas każdej z przerw i kolejnych dni przybywało kolorowych liści na drzewie, aż zostało ono całe ozdobione. Dzieci bardzo chętnie wyrażały swoje odczucia na listkach i z dumą przypinały je na gałęziach.

W październiku wspólnie z członkami Koła Przyjaciół Biblioteki wznowiłyśmy akcję „Bookcrossing czyli uwolnij książkę” dla najmłodszych uczniów szkoły i założyłyśmy półkę wymiany książek, znajdującą się na parterze szkoły.

Data dodania: 2018-01-20 21:18:44
Data edycji: 2018-01-20 21:19:00