Pomoc dla uchodźców z Ukrainy - czytaj więcej
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło: „Książka to dopiero początek…” 

 

Tradycyjne do uczczenia święta przyłączyła się również biblioteka szkolna podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. W ramach obchodów święta biblioteka szkolna zorganizowała m.in. konkursy błyskawiczne dotyczące znanych bajek i baśni. Aby wziąć udział w zabawie należało przyjść do biblioteki, wypożyczyć książkę, wylosować pytanie i udzielić poprawnej odpowiedzi oraz odebrać nagrodę – cukierka. Ponieważ chcemy być biblioteką spełniającą oczekiwania czytelników, stąd pomysł wystawienia w bibliotece KUFERKA ŻYCZEŃ, do którego można było wrzucać swoje propozycje zakupu nowych książek.

 

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wyrosło w bibliotece pozbawione liści „drzewo czytelnika”. Zadaniem odwiedzających bibliotekę było ubrać drzewo w liście dębu, na których znajdowały się niedokończone zdania: „Biblioteka to….”, „Czytam, bo…”, „Książka to…”, „Książka kojarzy mi się…”. Podczas każdej z przerw i kolejnych dni przybywało kolorowych liści na drzewie, aż zostało ono całe ozdobione. Dzieci bardzo chętnie wyrażały swoje odczucia na listkach i z dumą przypinały je na gałęziach.

 

W październiku wspólnie z członkami Koła Przyjaciół Biblioteki wznowiłyśmy akcję „Bookcrossing czyli uwolnij książkę” dla najmłodszych uczniów szkoły i założyłyśmy półkę wymiany książek, znajdującą się na parterze szkoły.

Data dodania: 2018-01-20 21:18:44
Data edycji: 2018-01-20 21:19:00
Ilość wyświetleń: 1086

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej