Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ''Kangur Matematyczny''

17.03.2022 prawie stu uczniów naszej szkoły wzięło udział w międzynarodowym konkursie matematycznym "Kangur Matematyczny".

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Trzymamy kciuki za sukcesy wszystkich uczestników i z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Dziękuję pani Marii Wieliczko, pani Agnieszce Owczarzak oraz pani Monice Stance-Wójcik za pomoc przy nadzorowaniu konkursu.

Koordynator konkursu Iwona Janiak

Data dodania: 2022-03-17 18:53:35